Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych zakończona!

Gospodarze XXIV OOM triumfatorami klasyfikacji generalnej województw. O prawie 150 punktów wyprzedzili województwo  mazowieckie, a o ponad 180 województwo śląskie.

Wielkopolska nie punktowała tylko w jednej dyscyplinie, w gimnastyce sportowej. We wszystkich 19 sportach (osobno traktujemy siatkówkę dziewcząt i chłopców, czy poszczególne style zapaśnicze) punkty zdobyli reprezentanci zaledwie dwóch województw: mazowieckiego i dolnośląskiego.

W tenisie, tenisie stołowym i szachach punktowali reprezentanci wszystkich 16 województw, a najmniej województw zdobyło punkty w turniejach:  gimnastyki artystycznej (7), brydża sportowego (8) i skoków na trampolinie (8).

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA (pierwsza dziesiątka):

1. wielkopolskie                1574,16 pkt.
  10. warmińsko-mazurskie 573,50

93 medale, w tym 27 złotych wywalczyli reprezentanci wielkopolskich klubów podczas XXIV OOM. To dało im zwycięstwo w końcowej klasyfikacji medalowej. Na kolejnych miejscach województwa mazowieckie i śląskie z odpowiednio 78 i 73 medalami.

Z 19 sportów, zawodnicy z wielkopolskich klubów medali nie wywalczyli tylko w czterech: szachach, piłce siatkowej dziewcząt, gimnastyce sportowej i judo chłopców. W pozostałych stawali na podium, w aż sześciu sportach na wszystkich jego stopniach. Każdy medal był ważny, ale najbardziej do końcowego zwycięstwa w medalowej klasyfikacji przyczynili się taekwondziści. W tej dyscyplinie zawodnicy z wielkopolskich klubów wywalczyli aż 46 medali: 15 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych.

Drugie miejsce małopolskiego to zasługa przede wszystkim przedstawicieli gimnastyki sportowej i artystycznej. W tej pierwszej dyscyplinie reprezentanci klubów z tego województwa  wywalczyli 19 medali, w tej drugiej 12.

Młodzi sportowcy ze śląskiego okazali się bardzo wszechstronni. W aż ośmiu sportach zdobyli medale wszystkich trzech kolorów. Najwięcej, 10 w gimnastyce sportowej, 8 w szermierce.